ZAKOŃCZENIE KAMPANII 19 DNI ... 2022

W dniach 2-18 listopada w naszej szkole trwała KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki w czasie warsztatów z psychologiem i pedagogiem szkolnym żywo dyskutowali na temat bezpieczeństwa, szacunku, wolności, a nade wszystko empatii.  Towarzyszyły temu dodatkowe działania, takie jak malowanie plakatów, wykonywanie wstążek, tworzenie haseł nawiązujących do kampanii.

Celem zajęć było edukowanie uczniów oraz zachęcanie do działania na rzecz zapobiegania i minimalizowania przemocy.

Symbolem akcji jest pomarańczowa wstążka – znak sprzeciwu wobec działań krzywdzących dzieci i młodzież, dlatego kolorem przewodnim był właśnie ten kolor.

Zwieńczeniem działań profilaktycznych w naszej szkole był POMARAŃCZOWY PIĄTEK. Tego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli ubrani na pomarańczowo. Dodatkowa atrakcją były pomarańczowe cukierki, którymi poczęstowane zostało każde dziecko. Atrakcją dla małych i dużych były też pomarańczowe balony.

Na szczególną uwagę zasługuje też zbiórka misiów dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach. Nie są to jednak zwykłe misie. Są to pocieszyciele, którzy w czasie interwencji kryzysowej pomagają służbom w nawiązaniu pierwszego kontaktu z dzieckiem.  Każdy z nich to lodołamacz, gdy trzeba pomóc dziecku w traumatycznej – często również - przemocowej sytuacji. Dziękujemy naszym uczniom za ten gest solidarności.
                                                                                                                                                                              DKF