DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to czas, w którym biblioteki wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W naszej szkole uczniowie Świetlicowego Koła Teatralnego, z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, z ogromnym zaangażowaniem przedstawili dziś sztukę "W świecie bajek". Dzieci włożyły w swój występ dużo serca i wdzięku. Do wspaniałego występu dołączamy życzenia:

"Wszystkim Pracownikom Bibliotek, w ten szczególny Dzień Bibliotekarza, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo sukcesów w pracy zawodowej, uśmiechu na twarzy, niech każdy dzień będzie owocny i twórczy, a kontakt z czytelnikiem oraz z książkami zawsze przynosił satysfakcję".

Link do filmu: