BOOKCROSSING

Uwolnij książkę, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole!
Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w szkolnej akcji Bookcrossing -„Uwolnij książkę”. Bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki - powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Polega na  nieodpłatnym przekazywaniu książek innym osobom, poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.
W myśl tej idei biblioteka zaprasza wszystkich do włączenia się do akcji. W związku z tym prosimy o przynoszenie do biblioteki szkolnej książek z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”, oczywiście za zgodą rodziców. Książki zostaną opatrzone specjalnym podpisem i wystawione na przygotowanym do tego regale przy łączniku.  Taką pozycję będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. Prosimy, by nie były to lektury szkolne – te mogą ewentualnie zasilić szkolny księgozbiór.
Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania! Dziel się z innymi radością czytania !!!!

REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”
1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.
2. Akcja jest bezpłatna.
3. Własną książkę, którą - za zgodą rodziców - chcesz uwolnić, należy przekazać bibliotekarce, która umieści w środku specjalne oznaczenie i położy książkę na regale.
4. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.
5. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
6. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.
7. Szanuj uwolnioną książkę.
8. Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.