DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nim od czasu do czasu szerszemu gronu użytkowników biblioteki. Utwory literackie rozwijają wyobraźnię, inteligencję emocjonalną, koncentrację, empatię, a także  wzbogacają słownictwo.
Znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i przekazania im kilku cennych uwag jest Dzień Głośnego Czytania, obchodzony każdego roku dnia 29 września.
Inicjatywa powstała w 2001 roku w Polskiej Izbie Książki. Patronką święta została Pani Joanna Porazińska, wybitna pisarka, autorka tekstów scenicznych dla dzieci i młodzieży, redaktorka, tłumaczka literatury skandynawskiej.
W ubiegły piątek uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas młodszych słuchali czytanej na głos książki Wojciecha Widłaka z serii „Pan Kuleczka”. W akcję zaangażowały się uczestniczki Szkolnego Klubu Wolontariusza z klasy 7a i 7b – Alicja, Ada, Dagmara, Lena , Magda i Zosia. Głośno czytano również w świetlicy szkolnej i podczas lekcji języka polskiego w klasie 5a i 5b.
Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom co najmniej przez 10 minut.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Bibliotekarki szkolne