PRZERWA NA CZYTANIE

O tym, jak ważne jest czytanie nie trzeba nikogo przekonywać. 30 października społeczność szkolna przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Tego dnia uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, hali sportowej, w świetlicy oraz w bibliotece. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność.
W naszej szkole to II edycja tej wspaniałej akcji. Warto czasem oderwać się od szarej rzeczywistości i zrobić sobie przerwę - najlepiej "przerwę na czytanie". Dzięki tej akcji promujemy czytelnictwo wśród naszych dzieci i młodzieży, ale również zachęcamy ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

#przerwanaczytanie2023
                                                                                                                             AKG