PROMOWANIE CZYTELNICTWA WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz uczy myślenia.
Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności, z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

Z jakich jeszcze powodów czytanie jest ważne?
Rozwija wyobraźnię, a w ten sposób kształtuje człowieka otwartego, bardziej chłonnego na wiedzę, wrażliwego i myślącego. Czytanie wzbogaca nasze życie. Poza tym książka jest jednym ze sposobów przekazywania prawd życiowych. Ułatwia dziecku rozumienie zasad rządzących światem, relacji między ludźmi. Te prawdy czasem trudno wytłumaczyć, a podane na przykładach są łatwiejsze do zrozumienia.
Staramy się zatem rozbudzać zainteresowanie czytelnicze już od najmłodszych lat.

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w całorocznym wyzwaniu czytelniczym.
Niekalendarz książkowy to inspiracje do aktywności z książką dla młodych czytelników i nie tylko. Składa się z 12 kart, z 3 zadaniami na każdy miesiąc. Zachęca do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. Mamy nadzieję, że materiały te pomogą w rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i poszerzą ich horyzonty.

Wyzwania czytelnicze zostały umieszczone w gablocie bibliotecznej na korytarzu szkolnym.
Wyzwanie jest dla każdego, kto lubi książki, niezależnie od wieku! Książkowy Niekalendarz to inicjatywa czytelnicza, która jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.