KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Biblioteka szkolna informuje o szkolnych eliminacjach  środowiskowych do 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się 1 marca 2024 roku o godzinie 10:45  w bibliotece.
REPERTUAR:
1. Kategoria 1 (klasy I-III): jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.
2. Kategoria 2 (klasy IV-VI) i kategoria 3 (klasy VII-VIII): dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
3. Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich. Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego.
Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju.
4. Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
5. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.
Informacje dodatkowe:
1. Prezentacji recytatora „nie wzbogacamy” o dodatkową muzykę w tle. Najważniejszy jest recytator i to, co ma do przekazania. Dlatego też rezygnujemy z rekwizytów i uteatralizowania wystąpień.
2. Przypominamy o odpowiednim ubraniu do prezentacji, które również wpływa na ogólny wyraz artystyczny wystąpienia.
3. Organizator nie ponosi kosztów transportu uczestników na eliminacje gminne oraz na Finał Konkursu w Warszawie.
4. Kandydatów z klas 1-3 wyłonią wychowawcy, a zapisy kandydatów z klas 4-8 przeprowadzi pani Joanna Szumny.
Wyłonieni zwycięzcy etapu szkolnego, wezmą udział w eliminacjach gminnych 22 marca  w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomiankach.
Finał konkursu odbędzie w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury (ul. Elektoralna 12, Warszawa), w dniach 13-14 kwietnia 2024 roku.

ZAPRASZAMY!