ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KONKURS + AKCJA WOLONTARIACKA

Długowłose, całkiem łyse, pręgowane, szare, białe i zupełnie czarne. Choć mają cechy wspólne, to każdy jest inny. Najwięksi indywidualiści wśród zwierząt. Koty - to wyjątkowe stworzenia, które obok psów, są ulubionymi towarzyszami człowieka.

Z okazji  Światowego Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego, zapraszamy uczniów naszej szkoły do aktywności zorganizowanych przez Bibliotekę Szkolną.

1)    Konkurs plastyczny - wykonaj  zakładkę do książki, w której zaprezentujesz kota, bohatera książki lub bajki.
Zakładka musi być wykonana ręcznie, dowolną techniką (również w formie przestrzennej), ale użyte materiały nie mogą brudzić, niszczyć książki.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8.
Kryteria oceny prac:
- pomysłowość, kreatywność i estetyka. Podpisane prace należy dostarczyć do p. Anety Kaszyńskiej- Grądzik lub p. Doroty Łukaszewicz do dnia 14 lutego 2024 r.

2)    Zbiórka dla kotów, którymi opiekuje się Fundacja Ochrony Zwierząt w Łomiankach. Zbieramy karmę mokrą i suchą, smakołyki, zabawki. Pojemnik na dary znajduje się na terenie szkoły – w łączniku. Zbiórka trwa do 16 lutego. Liczymy na Wasze wsparcie.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”  (Jan Paweł II)
Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywności - włączcie się w akcje przygotowane z okazji Dnia Kota!