WARSZAWSKA SYRENKA - KONKURS RECYTATORSKI

Wyniki eliminacji gminnych „Warszawskiej Syrenki"

Ponad sześćdziesięciu uczniów uczęszczających do szkół podstawowych z terenu gminy Łomianki wzięło udział w eliminacjach gminnych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które w dniu 22 marca odbyły się w Centrum Kultury w Łomiankach.
W czasie całodniowych przesłuchań uczestnicy zaprezentowali twórczość polskich pisarzy i poetów, od wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Danuty Wawiłow, poprzez poezję Wisławy Szymborskiej oraz Czesława Miłosza.
Nagrody ufundowane przez Dyrektora Centrum Kultury w Łomiankach oraz partnera konkursu Księgarnię „TAK CZYTAM”, każdorazowo wręczali laureatom członkowie komisji konkursowej:
- Monika Dryl (aktorka teatralna i filmowa),
- Agnieszka Tyszka (autorka powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych),
- Piotr Bartha (artysta, aktor teatralny i telewizyjny).
Nasze świetnie przygotowane reprezentantki zgarnęły nagrody w każdej kategorii wiekowej:
- klasy 1-3 – II miejsce otrzymała Gabrysia z klasy 2b,
- klasy 4-6 – II miejsce -  Afra Ogrodnik z klasy 5a,
- klasy 7-8 – I miejsce - Lena Szczypińska z klasy 7a.
Tym wynikiem Lena Szczypińska awansowała do wielkiego Finału 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbędzie się 13 i 14 kwietnia br. w siedzibie organizatora konkursu, Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!
                                                                                                                                              AKG